Koncert Majki JeżowskiejDnia 26 października wszystkie klasy z naszej szkoły wyjechały do Sochaczewa na koncert Majki Jeżowskiej.

http://www.swietorozy.pl/upload/images/image/majka.jpg

Imię i nazwisko-Maria Jeżowska

Pseudonim-Majka

Data i miejsce urodzenia-25 maja 1960 Nowy Sącz

Zawód-piosenkarka, kompozytorka, scenarzystka, reżyserka

Wyjechaliśmy o godzinie ósmej. Gdy dotarliśmy na miejsce, zobaczyliśmy scenę z wielkim kolorowym napisem „Majka”. Na miejscu było dużo uczniów z różnych szkół. Pani Majka wyszła na scenę i przedstawiła nam się. Powiedziała również, że czekają na nas różne nagrody. Ogłosiła też, że na koniec koncertu wybierze najbardziej rozśpiewaną szkołę lub klasę. Piosenki były bardzo fajne i łatwo było do nich tańczyć. Prawie po każdej piosence wybierała kilka osób, które dostawały autografy.

Z naszej szkoły zostały wywołane takie osoby jak: Honorata Jankowska, Żaneta Osińska oraz Martyna Roszewska. Odbyło się również kilka ciekawych konkursów. Moim zdaniem najfajniejszy był konkurs na najlepszy taniec do piosenki „Ciastka”. Wtedy to dwoje naszych uczniów Dorota Dybiec i Krzyś Babulewicz wygrali tę konkurencję, zdobywając plakat z autografem.

Pani Majka wymyślała różne tańce i konkursy, aby nas rozbawić. Mi najbardziej podobała się piosenka „Najpiękniejsza w klasie”. Na samym końcu odbył się konkurs, w którym uczestniczyli nauczyciele wraz z uczniami. Tańczyliśmy w kółkach powtarzając gesty wykonywane przez panią. Uczniowie z naszej szkoły utworzyli aż trzy kółka. Prowadziły je panie Krystyna Panek, Sylwia Pela i Renata Kołodziejak.

Wszystkie nasze panie zostały wywołane na scenę i wygraliśmy płytę. Po występie można było zakupić płyty lub plakaty. Na koniec zapytaliśmy panią Majkę, czy możemy z nią zrobić zdjęcie. Odpowiedziała, żebyśmy zaczekali, aż rozda autografy. Cierpliwość popłaca, ponieważ z koncertu wyszliśmy ze zdjęciem z panią Majką Jeżowską. Oto ono:

Na zdjęciu: Żaneta Osińska, Mariusz Bigaj, Honorata Jankowska, pani Majka Jeżowska, Martyna Roszewska, Magda Bylicka.

Koncert był bardzo udany. Oby jak najwięcej takich wyjazdów.

Honorata Jankowska kl.VI


No Comments

Comments are closed.

To Top